O tom, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní a sadajú si za volant „pod parou“ sa na cestách presviedčajú policajti denne. Podľa trenčianskej policajnej hovorkyne však nezaostávajú ani cyklisti, ktorí sú taktiež účastníci cestnej premávky. Cyklista v Novom Meste nad Váhom napríklad jazdil 1,77 promile alkoholu.

„Policajti Obvodného oddelenia z Nového Mesta nad Váhom na ul. kpt. Nálepku v Novom Meste nad Váhom spozorovali zvláštnejší spôsob jazdy cyklistu. Preto sa ho rozhodli zastaviť a skontrolovať. 62-ročný muž zrejme oslavoval svoje narodeniny o dva dni skôr. Nafúkal 0,85 mg/l, čo predstavuje 1,77 promile alkoholu,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Na mieste bola s cyklistom spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku. V správnom konaní na Okresnom dopravnom inšpektoráte mu hrozí pokuta až do 800 €.

Podľa vyjadrenia polície aj pre cyklistov platia rovnaké sankcie za priestupok spáchaný požitím alkoholických nápojov. Výnimkou sú prípady, keď cyklisti jazdia v zastavanom území obce a po cestičke pre cyklistov a ak množstvo alkoholu pri dychovej skúške neprekročí hodnotu 0,24 mg/l (po prepočítaní 0,50 promile).
TS KR PZ Trenčín/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972