AktualitySamospráva

Cvičebné prvky pri Dubovej majú byť hotové do konca týždňa

By 22. apríla 201310 mája, 2013No Comments

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany bola založená pred viac ako rokom. Na februárovom mestskom zastupiteľstve niektorí poslanci kritizovali jej činnosť a kritiky sa jej dostáva i zo strany verejnosti. Zverejnených informácií o tom čo Rezort aktuálne rieši je pomerne málo, takže kontrast s ostatnými organizáciami, ktoré viac medializujú svoju činnosť je veľký.

[singlepic id=42254 w=560 h=350 float=center]

Podľa informácií od Kataríny Hallovej, výkonnej riaditeľky Rezortu Piešťany, momentálne dokončujú dva projekty, ktoré boli pre nepriazeň počasia pozastavené. „Sú to konkrétne inštalácia fitnes prvkov pred hotelom Máj, oproti Bowling Centru Victoria. Práce sa začnú v pondelok 22. apríla a pokiaľ to počasie dovolí, budú v priebehu týždňa aj ukončené,“ povedala riaditeľka.

Pri potoku Dubová, v časti medzi Rekreačou a Hlbokou ulicou, by tak už v najbližších dňoch mali pribudnúť prístroje na precvičovanie bokov, brušných alebo prsných svalov, ale aj trenažér na veslovanie. Súčasťou noviniek má byť aj chodník pre telesne postihnutých s bradlami a prvkami na strečing. Náklady, ktoré hradí Rezort Piešťany dosiahli 15-tisíc eur.

Druhým rozbehnutým projektom oblastnej organizácie cestovného ruchu je označovanie kultúrnych pamiatok a pamätihodností informačnými tabuľkami. „Objekty boli vyberané v úzkej spolupráci s mestským úradom zo zoznamu pamätihodností mesta. Inštalácia zhotovených tabuliek bola pozdržaná kvôli nepriaznivému počasiu a mala by sa realizovať v blízkej budúcnosti.“

REKLAMA

fitness sity cvicenia

Okrem toho Rezort Piešťany spolupracuje so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch a Trnavským samosprávnym krajom. „Ide o projekt v rámci programu cezhraničnej spolupráce SK-AT. Momentálne je v stave schvaľovania,“ informovala Katarína Hallová.

Dlho očakávaný web organizácie je podľa jej slov hotový, momentálne prebieha nahadzovanie textov a fotografií.

„V pláne aktivít na tento rok je aj podpora kultúrnych a športových podujatí na území Rezortu. Financovanie týchto aktivít prebehne najmä zo zdrojov dotácie MDVaRR, ktorú ale očakávame až niekedy v období júl – august 2013,“ uzavrela riaditeľka Rezortu Piešťany.

[nggallery id=2259]

Autor: mp Foto: ht

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972