Connect with us

Aktuality

Coworking môže vyriešiť vaše problémy

Published

on

Pracujete z domu a už toho máte plné zuby? Chýba vám spoločnosť a prípadne občas aj pomoc a rada? Potrebujete sa stretnúť s klientom, ale domov ho brať nechcete a v reštaurácii nemáte dostatočné súkromie? Tak neváhajte a navštívte piešťanský Coworking club.

[singlepic id=19969 w=320 h=240 float=left]Coworkingové centrum je Piešťanoch, kde môžete zdieľať spoločné kancelárske priestory s ďalšími ľuďmi za rozumné peniaze a mať okolo seba komunitu, ktorá je ochotná pomôcť, je otvorené od pondelka 19. septembra. Sídli na Hviezdoslavovej ulici priamo v centre mesta. Zaparkovať sa dá v blízkom nákupnom centre. “Začínajúci, či malí podnikatelia dnes majú celkom problém prenajať si vlastnú kanceláriu a platiť drahé nájomné. Mnohí často pracujú sami a to zle vplýva na ich psychiku. Práve preto vznikol Coworking club, ktorý ponúka východisko z týchto situácií,“ hovorí koordinátor projektu Jozef Malík. „Ak ste samostatne pracujúci odborník, určite vás už veľakrát napadlo, aká vie byť práca z domu otravná. Áno, má svoje výhody, ale osamelosť tohto pracovného štýlu vie po čase pekne liezť na nervy. Pracovať aspoň občas medzi ľuďmi nie je len vítaným spestrením, ale aj praktickým riešením oddelenia pracovného a voľného času, zvyšuje [singlepic id=19971 w=320 h=240 float=right]produktivitu a synergický efekt využitia schopností ostatných členov pomáha biznisu. Toto si už mnoho profesionálov na vlastnej koži overilo v coworkingových centrách, ktoré v posledných rokoch začali vznikať po celom svete. Dokonca aj na Slovensku ich už zopár funguje napríklad v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, či v Košiciach,“ vysvetľuje ďalej J. Malík.

Priestory centra sú vybavené štýlovým kancelárskym nábytkom, rýchlym internetom a zdieľanou sieťovou tlačiarňou. Súčasťou je  tiež zasadacia miestnosť, sociálne [singlepic id=19976 w=320 h=240 float=right]zariadenie a samozrejmosťou je oddychová časť s kuchynkou a terasou. Záujemcovia majú na výber z dvoch variant členstva. Mesačný paušál pre stálych členov je za 99 eur a 10 vstupová permanentka pre príležitostných návštevníkov za 69 eur. Vyskúšajte, či vám tento spôsob práce vyhovuje, Coworking klub pri príležitosti svojho otvorenia ponúka na prvý mesiac zvýhodnené ceny za využívanie priestorov. Celomesačný prístup za 69 eur a desaťvstupovú permanentku za 49 eur. Informácie tiež na www.coworking-piestany.sk.

 

Zopár informácií o coworkingu

Coworking je relatívne nový pojem, ktorý vznikol v roku 2005 v San Franciscu. Doslovný preklad znamená spoluprácu, ale v tomto prípade ide o zdielanie spoločných kancelárskych priestorov profesionálmi, nezávisle od seba vykonávajúcich svoju vlastnú prácu.

[singlepic id=19977 w=320 h=240 float=left]Coworking poskytuje ideálne podmienky pre samostatnú pracovnú činnosť, ale aj možnú spoluprácu na väčších projektoch. Nakoľko existujúce coworking centrá sú sídlom konzultantov, poradcov, PR manažérov, právnikov, účtovníkov, freelancerov, tlmočníkov, IT špecialistov a mnohých iných odborníkov, toto prostredie podporuje kreativitu pri vlastných pracovných zámeroch, ale hlavne aj vzťahovú synergiu. Dokáže vytvárať funkčné spriatelené komunity profesionálov a elegantne rieši väčšinu nedostatkov práce z domova od pocitu osamelosti, pracovnej disciplíny, až ku skonom k workoholizmu.

 

Coworking v prvom rade znamená:

pracovať v profesionálnom prostredí s kompletným zázemím,

byť maximálne efektívny a získavať novú motiváciu,

zostať nezávislý, ale pracovať v komunite.

 

Výhody coworkingu:

pracovné miesto

rýchly internet

tlačiareň, scanner, kopírka

zasadacia miestnosť s vybavením

občerstvenie

poloha v centre mesta

[nggallery id=1072]

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články