Dôvodom dvojtýždňového zatvorenia Základnej školy v Ostrove je ochorenie Covid-19, ktoré sa potvrdilo u jedného zo zamestnancov. Informovala o tom obec Ostrov.

Základná škola v Ostrove, ktorú navštevujú žiaci prvého stupňa, je od 5. do 16. októbra zatvorená. Rozhodol o tom Krízový štáb obce Ostrov „z dôvodu pozitívne testovaného zamestnanca na ochorenie Covid-19“.

Na svojej web stránke to oznámila obec s tým, že cieľom tohto opatrenia je zamedziť ďalšiemu šíreniu ochorenia Covid-19.
Podľa Úradu verejného zdravotníctva SR sa v posledných dňoch hromadia prípady, kedy sa Covid-19 potvrdil u osôb, ktoré napriek klinickým príznakom navštevovali pracoviská, školy či verejné priestranstvá a nákazu tak rozšírili ďalej.

Hygienici preto vyzývajú ľudí: „Ak máte akékoľvek príznaky ochorenia Covid-19 (celková únava, slabosť, suchý dráždivý kašeľ, zvýšená telesná teplota, bolesti hlavy, kĺbov, náhla strata čuchu a chuti), nechoďte do práce a nenavštevujte verejné miesta.“

V stredu 7. októbra zaznamenalo Slovensko ďalší rekord v dennom prírastku nových prípadov ochorenia Covid-19. Z 9 518 vyšetrí bolo 1 037 pozitívnych. V okrese Piešťany pribudli za stredu dva nové prípady.

Zdroj: obecostrov.sk

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972