Na celom Slovensku pribudli v pondelok tri prípady ochorenia Covid-19, vyhodnotených bolo 1 767 testov. V okrese Piešťany nové prípady v posledných dňoch nepribúdajú, ale vyliečených pacientov je stále viac.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trnava aktuálne hlási 11 vyliečených pacientov z okresu Piešťany, infikovaných bolo doteraz celkovo 15 ľudí. Nový prípad v pondelok nezaznamenali ani v celom Trnavskom kraji, podobne to bolo aj v nedeľu.

Z celoslovenského pohľadu ubudlo včera i pacientov, ktorí potrebujú hospitalizáciu. Aktuálne ich je 175, čo je o 11 menej ako v pondelok. U 57 z nich už potvrdili ochorenie Covid-19, ostatní čakajú na výsledky testov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti nie je ani jeden pacient.

Sedemdňový kĺzavý medián, ktorý je najdôležitejším indikátorom na zmierňovanie doteraz prijatých opatrení proti šíreniu ochorenia, má aktuálne hodnotu 11.

Aby mohla vláda v stredu spustiť druhú fázu otvárania ekonomiky, musí byť medián nižší než 100.

Ak sa nič zásadné neudeje, o týždeň budú za prísnych hygienických podmienok otvorené napríklad kaderníctva, detské kluby a začnú fungovať taxíky.

Text a foto: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972