Trnavský samosprávny kraj spustil službu, ktorá je určená pre najohrozenejšie skupiny obyvateľstva. O tom, ku komu mobilnú odberovú jednotku vyšlú, rozhoduje regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Mobilná odberové jednotka slúžiaca na odber vzoriek potrebných pri testovaní na ochorenie Covid-19 začne na území Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) slúžiť v stredu 6. mája. Jej posádku vyšlú k ľuďom s oslabenou imunitou alebo s chronickým ochorením, ak pohyb mimo domácnosti pre nich predstavuje riziko.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva nahlási požiadavku na odber biologického materiálu, župa zabezpečí odber a odvoz do laboratórií,“ informoval dnes predseda TTSK Jozef Viskupič a dodal, že posádku mobilnej odberovej jednotky tvoria dobrovoľníci – študenti medicíny. Vzorky budú voziť do laboratórií v Bratislave a v Piešťanoch.

Mobilná odberová jednotka bude slúžiť obyvateľom celého Trnavského kraja, ktorí nemôžu zo zdravotných dôvodov prísť na bežné odberné miesta. Jedno z nich je od konca apríla aj pred piešťanskou poliklinikou.

Text a foto: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972