Covid-19: V Trnave začali očkovať. Medzi prvými dostal vakcínu aj riaditeľ piešťanskej nemocnice

Covid-19: V Trnave začali očkovať. Medzi prvými dostal vakcínu aj riaditeľ piešťanskej nemocnice

5. januára 2021 Off Od PNKYSK

Fakultná nemocnica Trnava spustila očkovanie proti ochoreniu covid-19. Prvou lekárkou, ktorá dostala vakcínu, je profesorka Anna Strehárová (na snímke). Nasledovali ďalší zdravotníci, medzi nimi aj riaditeľ Nemocnice Alexandra Wintera Štefan Kóňa.

„S potešením musím konštatovať, že väčšina oslovených miestnych a regionálnych autorít prijala pozvanie na očkovanie, čo dáva jasný signál verejnosti, že sa nie je čoho obávať. Len spoločným úsilím dokážeme túto pandémiu prekonať,“ povedal riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta.

V Trnave spustili prvú vlnu očkovania 5. januára, v rámci nej dostali 10-tisíc dávok vakcíny. Momentálne má Fakultná nemocnica Trnava k dispozícií dva očkovacie tímy, ktoré bude navyšovať na základe zvyšovania záujmu o očkovanie. V najbližších dňoch bude pokračovať vakcinácia zdravotníckeho personálu.

„Teší ma, že naši lekári, sestry a ďalší zdravotnícky personál má záujem o očkovanie proti ochoreniu covid-19. Očkovanie vidíme ako cestu pre zlepšenie súčasného stavu, nakoľko bojujeme s koronavírusom už od marca 2020,“ povedal zástupca riaditeľa FN Trnava pre lekárskopreventívnu starostlivosť Viliam Vadrna.

„Vakcinácia je to najlepšie, čo ľudstvo vymyslelo. Je to jeden úžasný vedecký poznatok. Bez očkovania by zomierali ľudia na covid-19 ďalej, a to predsa nemôžu ľudia tretieho tisícročia dovoliť. Nebojte sa,“ uzavrela profesorka Anna Strehárová, prvá zaočkovaná vo FN Trnava.

Anna Strehárová pracuje ako lekár na Klinike infektológie FN Trnava, pričom práve Klinika infektológie bola prvá, ktorá bola reprofilizovaná na covid oddelenie.

Na očkovanie prijali pozvanie aj predseda TTSK Jozef Viskupič, primátor mesta Trnava Peter Bročka, primátor mesta Galanta Peter Paška, podpredsedovia TTSK József Berényi a Marek Neštický, viceprimátorka mesta Trnava Eva Nemčovská, rektor Trnavskej univerzity v Trnave René Bílik, rektor UCM v Trnave Roman Boča, dekan Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce TRUNI Jaroslav Slaný, riaditeľ nemocnice v Piešťanoch Štefan Kóňa, generálny riaditeľ VÚJE a ďalšie miestne a regionálne autority orgánov štátnej správy a samosprávy.

Zdroj: Tlačová správa FN Trnava