Na Slovensku v stredu 14. októbra pribudlo 1 929 pozitívne testovaných osôb na ochorenie Covid-19, ukončených vyšetrení bolo 12 502. V okrese Piešťany včera zaznamenali desať nových prípadov. Ide o rovnaký počet ako za utorok.

Od 15. októbra platia nové opatrenia, ktoré majú pomôcť zabrániť šíreniu koronavírusu. Zakázané sú hromadné podujatia, rúška treba nosiť aj vonku, pri vstupe do obchodných domov musia zákazníkom merať teplotu, koncentrácia ľudí v obchodoch nemôže byť viac než jedna osoba na 15 metrov štvorcových. V prevádzkach verejného stravovania nemôžu zákazníci konzumovať jedlo a nápoje v interiéri. Pri dodržaní pravidla jeden zákazník na 15 metrov štvorcových je možné jedlá a nápoje podávať na terasách. Aj naďalej platí omedzenie otváracích hodín do 22.00 h.

V deň začiatku platnosti prísnejších opatrení ohlásilo ministerstvo zdravotníctva nový rekord v počte pozitívnych testov za jeden deň. V stredu 14. októbra ich na Slovensku pribudlo 1 929, z toho 10 v okrese Piešťany. Rovnaký počet nových prípadov zaznamenal piešťanský región aj v utorok 13. októbra.


Výnimky z nosenia rúšok majú podľa Úradu verejného zdravotníctva:
– deti do 6 rokov, pre deti od 3 do 6 rokov však platí dôrazné odporúčanie pohybovať sa na verejnosti (v exteriéri, interiéri alebo prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy) s prekrytím horných dýchacích ciest
– osoby v exteriéroch mimo zastavaného územia obce (extraviláne), pokiaľ sú od ostatných osôb, s ktorými nežijú v jednej domácnosti, vzdialené viac ako 5 metrov
– osoby so závažnými poruchami autistického spektra
– žiaci so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím
– osoby pri výkone športu
– fotografované osoby na čas nevyhnutný na fotografovanie
– nevesta a ženích pri sobáši
– umelci pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúci pri nakrúcaní dokumentárneho filmu
– tlmočníci do posunkovej reči pri výkone povolania
– zamestnanci, ktorí sa na pracovisku v interiéri nachádzajú sami.


Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR / Úrad verejného zdravotníctva SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972