Connect with us

Aktuality

Covid-19: Samospráva vyzýva občanov, aby zostali doma

Published

on

Mesto Piešťany zverejnilo informácie o počte infikovaných koronavírusom v piešťanskom okrese i výzvu, aby občania nikam necestovali, nenavštevovali sa a zostali radšej doma.

Podľa zverejnených štatistík bolo v prvej polovici decembra v piešťanskom okrese pomocou PCR a antigénových testov identifikovaných 628 infikovaných ľudí. V druhej polovici novembra súhrnne pribudlo len 258 infikovaných. Decembrový trend rastu potvrdila aj jeho druhá polovica, keď od 16. do 29. decembra testy odhalili 751 infikovaných.

Advertisement
Hello GPT

„Mesto Piešťany neustále pozorne sleduje situáciu s ochorením na COVID-19. Situácia v našej nemocnici je veľmi ťažká, počet hospitalizovaných rastie a pozitívne testovaných v meste denne pribúda. Zdravotníci v nemocnici, na pohotovosti či v ambulanciách vydávajú zo seba maximum, ale aj oni majú svoje kapacity. Na každom pracovisku vrátane mestského úradu chýba mnoho pracovníkov, ktorí ochoreli na COVID-19. Ďalší z nich sú v karanténe,“ uvidela na webovej stránke Mesta Piešťany Drahomíra Moretová, vedúca kancelárie vedenia mesta.

„Vyzývame občanov i návštevníkov Piešťan, ostaňte, prosím, radšej doma. Necestujte nikam, zvážte cestu na lyžovačku pred zdravím, nenavštevujte sa, neoslavujte záver roka a príchod toho nového vo veľkej spoločnosti. Ochránite tak seba, svojich blízkych, susedov, kolegov. Zároveň ďakujeme tým, ktorí dodržiavajú pravidlá a izolujú sa, čím chránia navzájom nás všetkých,“ dodala D. Moretová s výrazným apelom na zodpovednosť obyvateľov.

Advertisement
Hello GPT

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články