Mesto Piešťany zverejnilo informácie o počte infikovaných koronavírusom v piešťanskom okrese i výzvu, aby občania nikam necestovali, nenavštevovali sa a zostali radšej doma.

Podľa zverejnených štatistík bolo v prvej polovici decembra v piešťanskom okrese pomocou PCR a antigénových testov identifikovaných 628 infikovaných ľudí. V druhej polovici novembra súhrnne pribudlo len 258 infikovaných. Decembrový trend rastu potvrdila aj jeho druhá polovica, keď od 16. do 29. decembra testy odhalili 751 infikovaných.

„Mesto Piešťany neustále pozorne sleduje situáciu s ochorením na COVID-19. Situácia v našej nemocnici je veľmi ťažká, počet hospitalizovaných rastie a pozitívne testovaných v meste denne pribúda. Zdravotníci v nemocnici, na pohotovosti či v ambulanciách vydávajú zo seba maximum, ale aj oni majú svoje kapacity. Na každom pracovisku vrátane mestského úradu chýba mnoho pracovníkov, ktorí ochoreli na COVID-19. Ďalší z nich sú v karanténe,“ uvidela na webovej stránke Mesta Piešťany Drahomíra Moretová, vedúca kancelárie vedenia mesta.

„Vyzývame občanov i návštevníkov Piešťan, ostaňte, prosím, radšej doma. Necestujte nikam, zvážte cestu na lyžovačku pred zdravím, nenavštevujte sa, neoslavujte záver roka a príchod toho nového vo veľkej spoločnosti. Ochránite tak seba, svojich blízkych, susedov, kolegov. Zároveň ďakujeme tým, ktorí dodržiavajú pravidlá a izolujú sa, čím chránia navzájom nás všetkých,“ dodala D. Moretová s výrazným apelom na zodpovednosť obyvateľov.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972