Covid-19: Okres Piešťany má 13 nových prípadov, pozitívne testy mali aj zamestnanci nemocnice

Covid-19: Okres Piešťany má 13 nových prípadov, pozitívne testy mali aj zamestnanci nemocnice

17. októbra 2020 Off Od PNKYSK

V piatok 16. októbra pribudlo na Slovensku 1 968 pozitívne testovaných osôb, vyliečilo sa 115 ľudí. V okrese Piešťany v tento deň testy odhalili 13 ľudí s ochorením covid-19.

Okres Piešťany aj naďalej patrí medzi menej zasiahnuté regióny, napriek tomu nové prípady ochorenia covid-19 stále pribúdajú. Vyšetrenie všetkých zamestnancov a pacientov hospitalizovaných v Nemocnici Alexandra Wintera začiatkom týždňa odhalilo dvoch zdravotníkov s týmto ochorením. Informoval o tom riaditeľ Štefan Kóňa a dodal, že nemocnica nechala na vlastné náklady otestovať 550 ľudí.

Pre Piešťany TV ďalej uviedol, že počas uplynulého týždňa vzniklo v Nemocnici Alexandra Wintera tzv. covid oddelenie, ktoré prijalo prvých troch pacientov s týmto ochorením. Ich stav bol vážny, ale všetci sú už stabilizovaní. Oddelenie špeciálne prispôsobené na liečbu ľudí s koronavírusom má podľa slov Štefana Kóňu kapacitu 20 lôžok.

Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že v slovenských nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 614 pacientov, potvrdené ochorenie covid19 má 520 z nich. Na JIS je 20 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič