Medzi Rómami žijúcimi v obci Ratnovce pri Piešťanoch sa rozšírili koronavírus, podľa TV Markíza malo pozitívny výsledok testu na ochorenie covid-19 až 28 ľudí. Všetci, ktorí s nimi boli v úzkom kontakte, musia zostať v karanténe.

Podľa nariadenia hygienika je obec povinná zabezpečiť kontrolu dodržiavania karanténnych opatrení za asistencie polície. Domy, ktorých obyvatelia musia zostať v karanténe, strážia podľa informácií TV Markíza dve policajné hliadky, ale večer by im mohlo prísť na pomoc aj vojsko.

Medzi nakazenými majú byť aj deti. Starostka Daniela Sigetová pre TV Markíza uviedla, že v osade, kde koronavírus zaznamenali, má trvalý pobyt 90 ľudí, ale žije ich tam až 200.

Ratnovce musia podľa vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave zabezpečiť aj dezinfekciu verejných priestranstiev v blízkosti domov, v ktorých infikovaní ľudia žijú.

Obec už informovala, že od 18. decembra je pre verejnosť zatvorený obecný úrad aj materská škôlka.

DOPLNENÉ o 14.30 h: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave potvrdilo, že policajné hliadky kontrolujú dodržiavanie karantény od štvrtka (17. decembra) večer: „Všetkým osobám bola nariadená karanténa a policajti budú strážiť osadu až do jej ukončenia. Polícia zároveň požiada pri zabezpečení stráženia o pomoc aj vojakov.“

„Na základe požiadavky Policajného zboru SR pripravujeme nasadenie 6 profesionálnych vojakov na plnenie asistenčných úloh v uvedenej obci s predpokladom začatia plnenia úloh dnes od 19.00 h podľa spresnení policajným zborom,“ podrvila hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Text: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972