V okrese Piešťany pribudlo za uplynulých 14 dní 69 nových prípadov ochorenia Covid-19. Od piatku je preto zaradený medzi najviac rizikové. Ústredný krízový štáb oznámi nové protiepidemické opatrenia v nedeľu večer.Slovensko zaznamenalo dva dni po sebe rekordy v počte nových prípadov koronavírusu.

Vo štvrtok 8. októbra ich pribudlo 1 184 a v piatok 9. októbra až 1 887. V sobotu kvôli tomu zasadala Pandemická komisia a v nedeľu sa uskutočnilo stretnutie Ústredného krízového štábu.

Na poludnie minister školstva Branislav Gröhling informoval, že od pondelka zostanú všetky stredné školy zatvorené a ich žiaci prechádzajú na dištančnú formu vzdelávania.

Základné školy zostávajú otvorené, ale žiaci prvého stupňa sú od pondelka 12. októbra nosiť rúška aj počas vyučovania. Doteraz mali túto povinnosť iba žiaci druhé stupňa.

Materské školy budú fungovať v rovnakom režime ako doteraz.

V súvislosti s nárastom počtu nových prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Piešťany oznámila Nemocnica Alexandra Wintera, že utorok 13. októbra nechá na vlastné náklady otestovať všetkých svojich zamestnancov aj hospitalizovaných pacientov. Použité budú antigénové testy. Cieľom je zaistiť bezpečnosť všetkých zamestnancov, hospitalizovaných, ale aj pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú na vyšetrenie.

V okrese Piešťany platí zákaz návštev vo všetkých zdravotníckych aj sociálnych zariadeniach. Práve chorí ľudia a seniori sú totiž najviac ohrozenými skupinami obyvateľstva. V Trnavskom kraji pritom v posledných dňoch rástol chorobnosť na Covid-19 práve vo vekovej skupine 55- až 64-ročných, ale aj u starších ľudí. Zvyšuje sa aj počet hospitalizovaných seniorov.

Text: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972