Okres Piešťany je aktuálne na mape zobrazujúcej rizikovosť jednotlivých regiónov vyznačený oranžovou farbou. V pondelok pribudli štyri nové prípady.

Na Slovensku v pondelok stúpol počet testovaných na ochorenie Covid-19 o 320 ľudí, testov bolo v tento deň ukončených 3 750. V okrese Piešťany zaznamenali hygienici v pondelok štyri nové prípady. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva s tým, že na Slovensku zomrelo v súvislosti s pľúcnou formou Covid-19 už 55 ľudí.

Piešťanské Gymnázium Pierra de Coubertina oznámilo, že na základe Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave bude vyučovanie v dvoch triedach prebiehať do 10. októbra dištančnou formou, ale žiaci ostatných tried pokračujú v riadnom vyučovaní.

Vzhľadom k zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii je do pondelka 5. októbra pozastavená pravidelná záujmová činnosť Centra voľného času Ahoj.

Radnica žiada klientov Mestského úradu Piešťany, uprednostnili telefonickú alebo elektronickú formu komunikácie, pokiaľ nie je nutná osobná návšteva. Každému, kto príde na mestský úrad osobne, budú merať telesnú teplotu. Mesto zároveň obnovuje činnosť dobrovoľníkov, ktorí na jar pomáhali najviac ohrozeným skupinám obyvateľstva.

Zdroj: piestany.sk / Ministerstvo zdravotníctva SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972