Členky  piešťanského patchworkového klubu tento rok potešili svojimi výrobkami obyvateľov dvoch sociálnych zariadení v Piešťanoch. Pred pár dňami pri príležitosti sviatku sv. Mikuláša rozžiarili tváre klientov zariadenia na Kalinčiakovej ulici, v lete to  bolo vo Ville Juliana, pri príležitosti piešťanských hodov. Aktuálne prezentujú svoju tvorbu do  19. decembra na výstave v mestskej knižnici, kde si môžete  ich originálne, ručne vyrobené darčeky a dekorácie k Vianociam aj zakúpiť.

336b7d2924[1]

Patchworkový klub je neformálne združenie žien, ktoré prepadli patchworku ako svojmu koníčku. Pravidelne sa stretávajú v priestoroch mestského denného centra Svornosť. Okrem toho, že vyrábajú veci pre svoje okolie, rozhodli sa potešiť aj seniorov v mestských zariadeniach. Pred Mikulášom za prítomnosti primátora Miloša Tamajku rozdávali nádherné vankúše v zariadení na Kalinčiakovej ulici.

15369114_10154068002801845_6121357117612374680_o[1]

Na konci augusta navštívili usmievavé dámy seniorov v zariadení Villa Juliana. Každému z dvoch desiatok klientov priniesli originálny ručne vyrábaný vankúš a malú drobnosť. V lete im pri odovzdávaní asistoval viceprimátor T. Hudcovič. Počas rozhovoru skĺzla reč aj na to,
že látky, z ktorých vyrábajú darčeky sú drahé a potrebovali by podporu. Tá sa stala IMG_5397realitou začiatkom decembra, keď členkám klubu dorazila zásielka látok z topoľčianskych spoločností Sofa Trend  a Nábytok Merašický.

Látky členky klubu rozdelili podľa využiteľnosti a pripravujú z nich ďalšie zaujímavé výrobky. „Veľmi radi by sme poďakovali za túto podporu. Rozhodli sme sa, že z tohot materiálu vyrobíme sedacie vaky pre deti a veríme, že im urobíme radosť,“ poďakovala Janka Eliášová z patchworkového klubu.

-red- Foto: www.kniznica.sk, FB Miloš Tamajka, PK

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972