Aktuality

Cisterna je pripravená. Stane sa centrum osviežujúcim bojiskom?

By 25. augusta 2011No Comments

Ani extrémne horká neprinútili ľudí na Námestí slobody odhodiť ostych a osviežiť sa z cisterny s pitnou vodou, ktorú zabezpečila radnica v spolupráci s Trnavskou vodárenskou spoločnosťou. Dnes okolo poludnia tadiaľ obyvatelia a návštevníci Piešťan iba nevšímavo chodili, túto nevzvyčajnú službu využil málokto.

[singlepic id=18693 w=320 h=240 float=left]„Deti sa kúpu vo fontánach a niekedy tú vodu možno aj pijú, ani nevedia, že môže byť škodlivá. Cisternu s pitnou vodou sme v centre postavili preto, aby sa okoloidúci mohli napiť, ale kto potrebuje môže sa ňou osviežiť aj inak, napríklad ošpliechať,“ povedala vedúca sekretariátu primátora Drahomíra Moretová a dodala, že vody je dosť.

Oslovili sme preto ženy v strednom veku, ktoré krátko pred poludním okolo cisterny prechádzali, či sa nechcú aspoň napiť. Odmietli s tým, že zatiaľ vôbec nie sú smädné.

[singlepic id=18697 w=320 h=240 float=right]Cisterna, by mohla byť atrakciou pre mládež. Napríklad na festivaloch, ale aj v iných mestách sa počas podobných horúčav konajú vodné bitky.

Takto to vyzeralo počas jednej z nich na Námestí slobody v Brne. Možno by nebolo zlé, schladiť sa podobným spôsobom aj v Piešťanoch. Cisterna bude na svojom mieste stáť aj zajtra :)

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=tugQrvxOpwo&feature=related[/youtube]

[nggallery id=1034]

Autor: Martin Palkovič

 

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972