Aktuality

Cieľom razie v erotickom klube bol balkánsky kokaín

By 15. novembra 2013No Comments

Pondelkové razie v Piešťanoch a v obci Banka boli podľa polície vyústením sledovania zahraničnej zločineckej skupiny. Zaistili pri nich kvalitný kokaín v hodnote 100-tisíc eur.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=10r_Ja-RutY[/youtube]

„Policajti Národnej kriminálnej agentúry 11. 11. 2013 úspešne ukončili akciu pod krycím názvom Pegas. Akcia bola súčasťou boja Národnej kriminálnej agentúry so zahraničnými organizovanými zločineckými skupinami, ktoré prenikli na Slovensko,“ informovala v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Andrea Dobiášová.

Policajti podľa nej takmer jeden a pol roka intenzívne monitorovali činnosť skupiny, ktorá bola prepojená na štruktúry organizovaného zločinu zo západného Balkánu: „Odhalili systém a trasu dovozu a distribúcie drog na územie Slovenskej republiky. Išlo najmä o kvalitný kokaín. Skupina svoje nezákonné aktivity vykonávala predovšetkým na území západného Slovenska, najmä v piešťanskom regióne.“

Akcia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zahŕňala šesť domových prehliadok a osem prehliadok motorových vozidiel. Policajti zaistili 15 mobilných telefónov, notebooky, 12 500 eur v hotovosti a približne kilogram kvalitného kokaínu. Na čiernom trhu by mal hodnotu 100-tisíc eur.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EfFEQoHm32Y[/youtube]

„Vyšetrovateľ NAKA obvinil z drogovej trestnej činnosti dve osoby, a to 53-ročného Ismeta M. z Piešťan (pôvodom z Macedónska) a 50-ročného Milanka B. takisto z Piešťan (pôvodom z Bosny a Hercegoviny). Ismet M. je stíhaný vo väzbe. Hrozí im trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov,“ dodala hovorkyňa.

Jedna z pondelkových prehliadok v obci Banka prebehla aj v dome, v ktorom vďaka relácii Modré z neba býva rodina Jašovcov. Oba domy na ulici Miloša Bazovského vlastní podľa katastra nemecký občan. Dušan Jašo si myslí, že policajti prišli na nesprávnu adresu a samopalmi zbytočne vystrašili deti. V dome nič nenašli, ale pri odchode sa aspoň ospravedlnili, so slovami, že to je ich práca.

O stanovisko k tejto veci sme požiadali policajnú hovorkyňu. Na naše otázky zatiaľ nereagovala.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=87g_hE9Ihfo[/youtube]

Text: Tlačová správa/Martin Palkovič Repro foto: NAKA Video: NAKA,vv

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972