Cicutta vystriedal na poste šéfa regionálneho ZMO Púčik, Tamajka sa kandidatúry vzdal

Cicutta vystriedal na poste šéfa regionálneho ZMO Púčik, Tamajka sa kandidatúry vzdal

18. marca 2015 Off Od PNky.sk

Novým predsedom  Združenia miest a obcí regiónu JE Jaslovské Bohunice sa včera 17. marca stal na 25. sneme starosta obce Ružindol Vladimír Púčik. Vystriedal doterajšieho predsedu Rema Ciccuta, bývalého primátora Piešťan. Púčik bol navrhnutý radou ZMO a mal mať jediného protikandidáta v podobe súčasného primátora Piešťan Miloša Tamajku, ten sa však napokon kandidatúry vzdal. Delegáti na sneme v Maduniciach zvolili aj nových členov Rady ZMO a iných orgánov.

Jadrová elektráreò Jaslovské BohuniceVladimír Púčik, súčasný starosta Ružindola, pracuje v samospráve už 25 rokov. V predchádzajúcom období pôsobil ako podpredseda ZMO JE Jaslovské Bohunice a pôsobí aj v Združení miest a obcí Slovenska. Na sneme sa zúčastnilo 121 z celkových 159 zástupcov členských miest a obcí, ktorí vyberali nového predsedu.

Združenie bolo založené 4. marca 1991 v Drahovciach. Jeho základnými cieľmi je chrániť práva a záujmy členských miest a obcí pri rešpektovaní ich autonómneho postavenia , presadzovať všestranný rozvoj miestnych samospráv v rámci združenia v súlade s potrebami regiónu a členov, iniciatívne predkladať návrhy a podnety na riešenie potrieb a záujmov regiónu, najmä pri zabezpečovaní koordinácie regionálnej politiky, územného plánovania a rozvoja životného prostredia, hľadať a presadzovať zákonné riešenia vplyvov jadrovej energetiky na práva, život a majetok občanov a obcí v súlade s Ústavou SR, vytvárať priestor pre efektívnu a kvalifikovanú spoluprácu s prevádzkovateľmi jadrových zariadení.

-th-

REKLAMAbanner-marec01