Po zatvorení lávky na Krajinskom moste začali chodci i cyklisti používať na prechod cez Váh priamo vozovku Krajinského mosta. Dochádza tak k zdržiavaniu premávky i k nebezpečným situáciam. Mesto Piešťany ako vlastník lávky odporučilo v zverejnených správach využitie Kolonádového mosta. Chodcom však nič nebráni ísť po krajnici, alebo tam kde nie je, po ľavom okraji vozovky – aj na moste. Situáciu si všimli piešťanskí policajti, ktorú na ňu upozornili kompetentných.

„V súvislosti s pohybom chodcov po Krajinskom moste sa 4. decembra uskutočnilo zasadnutie zainteresovaných orgánov, ktorého sa zúčastnil aj dopravný inžinier OR PZ Trnava. Na rokovaní bolo dohodnuté, že chodcom bude vstup na most zakázaný. Na moste chýba krajnica, po ktorej by chodci mohli bezpečne prechádzať. V blízkej dobe by táto situácia mala byť správcom komunikácie vyznačená dopravným značením, ktoré presmeruje pohyb chodcov po okolitých uliciach a vyznačených obchádzkových trasách,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

Viacerí obyvatelia, ktorí majú svoje nehnuteľnosti na Červenej veži, či pri bývalom kúpalisku Sĺňava sa dotazovali, či by nebolo možné nechať priechodnú časť lávky od penziónu pri Obtokovom ramene Váhu po odbočku k Thermii Palace. Výrazne by im to skrátilo a zjednodušilo cestu na Kolonádový most, inak totiž musia prejsť až cez hlavný most na Kúpeľný ostrov. Položili sme túto otázku hovorkyni Mesta Piešťany, odpoveď sme však zatiaľ nedostali. V prípade, že ju obdržíme, budeme správu aktualizovať.


-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972