Jednému z nich namerali v krvi alkohol, mal iba 15 rokov. Vodič osobného auta pravdepodobne nestihol zrážke s chodcami zabrániť. Nehoda sa stala včera okolo 22.00 h.

nehoda

Ilustračné foto.

„Na priechode pre chodcov na Krajinskej ceste došlo k stretu medzi troma chodcami a osobným autom VW Passat,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Dodala, že išlo o chlapcov vo veku 15 rokov, ktorí chceli pravdepodobne dobehnúť pred nimi idúce dievčatá a vošli na priechod.

Vodič auta idúceho po Krajinskej smerom na Topoľčany ich následne zachytil. „Pri nehode došlo k zraneniu mladíkov, dvaja z nich utrpeli zlomeniny nôh a jeden otras mozgu,“ dodala hovorkyňa.

Polícia po nehode podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Jeden z mladíkov bol v čase nehody pod vplyvom alkoholu, dychovou skúškou mu namerali 0,20 mg/l. Príčiny dopravnej nehody a miera zavinenia budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Doplnené 28.12.2013 o 21:20 h  Podľa informácií TV Joj zranenia chlapcov nie sú životohrozujúce. Najhoršie dopadol mladík so zlomeninou predkolenia, druhý mal zlomenú ihlicu a tretí skončil s otrasom mozgu. Televízia oslovila v nemocnici matku jedného z mladíkov, ktorá sa odmietla vyjadriť. Komunikovať odmietol aj vodič, ktorého oslovil redaktor priamo na mieste nehody na prechode pre chodcov na Krajinskej ceste v tesnej blízkosti sídla polície. „Ani mňa nebudeš točiť, ani moje auto. Dobre? Rob si niečo iné. Mám ti to ešte nejako inak povedať? Tak odchod!“ reagoval šofér.

Reportáž z Piešťan v čase 9:18 min.

Text: KR PZ/ red  Ilustr. foto: archív

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972