Na kondičné plávanie je v zime Piešťanoch vhodný jediný 25 metrový šesťdráhový hotelový bazén. O niečo menší, taktiež 25 metrový, ale 4 dráhový, majú v Novom Meste nad Váhom. Je však výrazne lacnejší. Na tréning ho využívajú piešťanskí plavci, navštíviť ho môže i verejnosť.

plavanie

Ak si chcete v Piešťanoch zaplávať v zime, po uzavretí krytého 25 m bazéna na kúpalisku Eva, musíte spolu s profesionálnymi plavcami hľadať iné alternatívy. V lete má na Eve  počas hodín kondičného plávania aj verejnosť k dispozícii vonkajší bazén, ale v zime je situácia horšia. Tí, čo na plávanie úplne nerezignovali, navštevujú bazén v hoteli Sorea Sĺňava.

Ak by sa tam však chcela vybrať štvorčlenná rodina napríklad na  dve hodiny, musí zaplatiť 32 eur ( dospelí 2x 2 h x 5 eur + deti 2x 2 h x 3 eurá). Oproti tomu je školský bazén v Novom Meste nad Váhom nepomerne lacnejší. Za vstup na dve hodiny zaplatí štvorčlenná rodina 8,20 eur (2 x (1,4 + 1) euro + 2 x (1 + 0,7 ) eura) a výrazne ušetrí, aj keď si k tomu pripočíta náklady na dopravu.

Problémom môže byť kapacita tamojšieho bazéna. Maximálne sa doň totiž zmestí 35 ľudí. Či je bazén plný, je však možné jednoducho zistiť prostredníctvom web kamery, alebo telefonicky. Plavci, ktorí nemajú permanentku, môžu v novomestskom bazéne plávať iba cez víkend. Bazén v Novom Meste nad Váhom má ešte jedno obmedzenie, počas školských prázdnin je zavretý.

(red)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972