Mesto Piešťany aj Trnavský samosprávny kraj vyzvali ľudí, ktorí chcú prispieť k úspešnému priebehu celoplošného testovania na ochorenie covid-19, aby sa prihlásili prostredníctvom elektronických formulárov.

Cieľom operácie ozbrojených síl Spoločná zodpovednosť je pretestovať čo najviac ľudí antigénovými testami. Rýchlu diagnostiku je možné zvládnuť iba pomocou veľkého množstva dobrovoľníkov a zdravotníkov.

Trnavská župa vyzvala zdravotníkov, študentov lekárskych fakúlt piatych a šiestych ročníkov, študentov ošetrovateľstva a urgentnej medicíny druhých a vyšších ročníkov, aby v prípade záujmu pomôcť pri celoplošnom testovaní vyplnili formulár zverejnený na web stránke korona.gov.sk.

Mesto Piešťany hľadá najmä dobrovoľníkov, ktorí budú pomáhať pri administratíve a usmerňovaní ľudí, ktorí prídu na celoplošné testovanie. Formulár zverejnený na webstránke mesta umožňuje vybrať si, v ktorý deň môže dobrovoľník pomáhať.

Prvé kolo celoplošného testovania na ochorenie covid-19 sa na väčšine územia Slovenska vrátane piešťanského regiónu uskutoční 30. októbra až 1. novembra. Druhé kolo bude 6. až 8. novembra 2020.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: FB/Prezídium HaZZ

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972