Spojenie s nemeckou metropolou tento rok zabezpečia České aerolínie aj vďaka pomoci dvoch Piešťancov, jeden z nich bude niektoré lety sám pilotovať. Podľa zástupcu cestovnej kancelárie EuroMed bol tento projekt vlani úspešný.

letisko lietadlo

Na rok 2014 je naplánovaných 11 letov, prvý z nich absolvovali nemeckí kúpeľní hostia v nedeľu 23. februára. Prilákalo ich sem slovenské zastúpenie nemeckej cestovnej kancelárie EuroMed, ktorá v ekonomicky najsilnejšej krajine Európy predáva pobyty v slovenských kúpeľoch.

„Po úspešných štyroch letoch v roku 2013 sme na tento rok pripravili ďalšie,“ informoval zástupca cestovnej kancelárie Andrej Klimek. Dodal, že obsadenosť dosiahla vlani 60%. V lietadlách tipu ATR72, ktoré túto chaterovú linku obsluhovali, je 72 miest.

Keďže spoločnosť Danube Wings si už v druhej polovici roka nemohla plniť svoje zmluvné záväzky, posledný vlaňajší let zabezpečili České aerolínie. Tie sa stali partnerom pre EuroMed aj teraz.

„So spoločnosťou ČSA je podpísaná na rok 2014 zmluva pri ešte výhodnejších podmienkach ako s Danube Wings,“ povedal Andrej Klimek a dodal: „Som veľmi rád, že v tejto veci nám boli nápomocní Piešťanci Matej Polonský a Peter Galovič.“ Druhý menovaný je absolventom kozmonautického výcviku, ako pilot a zároveň top manažér ČSA bude niektoré lety do Piešťan sám pilotovať.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972