AktualitySamospráva

Cesty dostávajú po rozkopávkach nový povrch

By 3. júna 2013No Comments

Obnova plynovodov prebieha na viacerých piešťanských uliciach. Mesto vyžaduje, aby boli cesty po rozkopávkach opravené v čo najväčšom rozsahu. Nový povrch preto dostala časť vozovky na Ulici Alexandra Šindelára, Štefánikovej a Úzkej.

[singlepic id=43296 w=520 h=340 float=center]

Najväčšie rozkopávky v starých Piešťanoch, ktoré momentálne prebiehajú, súvisia s obnovou plynovodov. Podľa informácií z mestského úradu vďaka tomu nový povrch do polovice vozovky dostanú aj ulice Díčova, Bottova a Hoštáky. Ďalšie etapy sú pripravené na realizáciu, ale zatiaľ neboli povolené. Patria sem ulice Holubyho, Radlinského, Sasinkova, Palárikova, Potočná, Rázusová, Radlinského, Bernolákova a Kukučínová.

„Pri líniových stavbách väčšieho rozsahu trváme na prerokovaní projektovej dokumentácie počas jej spracovania. Už v tejto fáze sú zadefinované požiadavky na rozsah požadovanej spätnej úpravy povrchov chodníkov a komunikácií,“ uviedla hovorkyňa mestského úradu Barbora Piovarčiová a dodala: „Požiadavky z vyjadrenia k projektovej dokumentácii sa potom prenesú do rozhodnutia o povolení rozkopávky. Takto je zabezpečené, že investor počíta s týmito  nákladmi už pri príprave  stavby.“

REKLAMA

bike-centrum

Priznala, že mnohých investorov výška nákladov prekvapí a pribrzdí v samotnej realizácii. „V minulosti sa požiadavky na spätnú úpravu povrchov naformulovali až do  povolenia na rozkopávku. Vtedy investori mnohokrát už neakceptovali  zvýšené náklady,“ dodala hovorkyňa.

Radnica podľa jej slov bude aj naďalej rokovať so správcami inžinierskych sietí, aby prišlo k dohode na spätných úpravách adekvátneho rozsahu.

[nggallery id=2318]

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972