Cestári v Trnavskom kraji dostali nové traktory na zimnú údržbu

Cestári v Trnavskom kraji dostali nové traktory na zimnú údržbu

20. októbra 2020 Off Od PNKYSK

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) prevzala od dodávateľa prvú časť z 20 traktorov. Ide o začiatok komplexnej obmeny vozového parku slúžiaceho na letnú a zimnú údržbu ciest.

Do konca roka by cestári mali dostať k dispozícii  aj druhú časť traktorov, ktoré prispejú k zefektívneniu starostlivosti o cesty počas blížiacej sa zimnej sezóny.

„Dnešným dňom napĺňame sľub a reálne začíname s komplexnou obmenou vozového parku SÚC TTSK. Dnes cestári dostali prvú časť z 20 úplne nových traktorov aj s príslušenstvom. Vďaka nim sa o cesty budeme môcť efektívne starať počas celého kalendárneho roka. K traktorom ešte počas tejto zimy pribudnú prvé z 34 sypačov, ktoré postupne začneme uvádzať na naše cesty. Nové vozidlá výrazne zjednodušia prácu našim zamestnancom a zvýšia našu akcieschopnosť a efektívnosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

„Spolu 20 nových traktorov budeme v zime využívať na odhŕňanie  a odvoz nahromadeného snehu či na nakladanie posypových materiálov do sypačov. Vzhľadom na ich multifunkčnosť a širokú možnosť prídavných zariadení ich vieme využiť na mulčovanie trávy alebo čistenie krajníc a rigolov popri cestách,“ doplnil riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský.

Na zimnú údržbu má SÚC TTSK pripravených 26 dispečerských vozidiel, 75 kusov ďalšej špecializovanej techniky, 13 tisíc ton posypového materiálu (posypovej soli a kameniva) a tiež 137-tisíc litrov solanky.

Zdroj: Tlačová správa TTSK