Cesta cez Piešťany dostane nový povrch

29. decembra 2011 Off Od

Podpisom zmluvy medzi Slovenskou správou ciest a spoločnosťou Alpine Slovakia sa začala obnova takmer 150 kilometrov ciest v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Hodnota zákazky je 27,9 milióna eur. Opravený má byť aj trojkilometrový úsek cesty I/61, ktorý je hlavným ťahom cez Piešťany zo severu na juh (Žilinská a Bratislavská cesta)

[singlepic id=23761 w=320 h=240 float=left]Podľa ministerstva sú náklady na opravu ciest v oboch krajoch asi o tretinu menšie oproti pôvodne očakávaným (40,3 mil. eur). Staviteľ má 10 dní na prevzatie staveniska a 14 mesiacov na dokončenie diela od rozbehnutia výstavby. Prieťah mestom Piešťany dostane nový povrch na kilometroch 79,900 až 83,134.

„Týmto projektom meníme doterajšie vnímanie ciest prvých tried, na ktorých je polovica všetkej dopravy, ale viac ako tretina z nich je v nevyhovujúcom stave. Tieto cesty boli v minulosti opravované len bodovo, avšak teraz dostávajú kompletne nové  povrchy a zvyšujeme ich technické parametre na vyššiu záťaž,“ povedal v tejto súvislosti minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ.

(pm)