Aktuality

Centrá špeciálno-pedagogického poradenstva pomáhajú deťom

By 10. augusta 201111 augusta, 2011No Comments

Rodičia, ktorí nevedia rozpoznať varovné signály pre rôzne druhy zdravotného postihnutia u svojich detí, sa môžu obrátiť na špecializované poradne. Jedna z nich – Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie sídli v Základnej škole na ulici F. E. Scherera.

[singlepic id=17546 w=320 h=240 float=right]Každý súkromný psychológ niečo stojí, ale centrum zriadené Krajským školským úradom poskytuje poradenstvo bezplatne. S cieľom dosiahnuť optimálny rozvoj detí ponúkajú tieto poradne po celom Slovensku komplexnú psychologickú, preventívnu a diagnostickú činnosť. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva v správe, ktorú poslalo médiám.

Zoznam všetkých poradenských centier je na adrese www.mzsr.sk/integrovana. Rodičia tam nájdu aj ďalšie informácie, ktoré im majú pomôcť rozpoznať varovné signály pri jednotlivých druhoch zdravotného postihnutia alebo porúch ich dieťaťa.

V prípade potreby sa môžu poradiť s ošetrujúcim lekárom alebo so sestrou, ako sa orientovať v zozname. Na základe ich odporúčaní by sa mali čo najskôr obrátiť na špecialistov v pedagogicko-psychologickom poradenskom centre.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972