Aktuality

Centrá pomoci človeku zatiaľ nemajú peniaze z farských zbierok

By 9. júla 201310 júla, 2013No Comments

Napriek tomu, že vedenie arcidiecézy oficiálne podporuje charitatívnu činnosť, ktorú odštartoval Róbert Bezák, finančné prostriedky Trnavská arcidiecézna charita zatiaľ nedostala. Jej zriaďovateľ – Arcibiskupský úrad doteraz neschválil ani jej rozpočet.

[singlepic id=19847 w=320 h=240 float=left] Peniaze vybrané v jarnej a jesennej zbierke na charitu putovali za pôsobenia Róberta Bezáka priamo na účet Trnavskej arcidiecéznej charity. Nové vedenie vydalo príkaz, aby tieto finančné prostriedky išli najprv na účet arcidiecézy. Centrám pomoci človeku (CPČ), z ktorých jedno máme aj v Piešťanoch, to však spôsobuje problémy.

„Snažíme sa centrám zaistiť financovanie aj z iných zdrojov, predovšetkým z dotačných, podávame žiadosti o granty,“ vysvetľuje Zuzana Ryšková z CPČ Piešťany a dodáva: „Pri súčasnom stave, kedy nemáme údaje o tom, aký veľký je výnos zo zbierky, teda koľko finančných prostriedkov nám Trnavská arcidiecéza pošle, nedokážeme povedať, v akom rozsahu a do akého obdobia môžeme centrá prevádzkovať.“

K otázkam ohľadom postoja vedenia Trnavskej arcidiecézy k Centrám pomoci človeku, nám poslal jej hovorca Dušan Kolenčík toto stanovisko: „Trnavská arcidiecéza má naďalej záujem prostredníctvom Trnavskej arcidiecéznej charity poskytovať služby v existujúcich centrách pomoci človeku. Jej činnosť Trnavská arcidiecéza podporuje z farských zbierok na charitu.“

Na otázku, či tieto organizácie dostanú v tomto roku spomínané peniaze, neodpovedal. Nevyjadril sa ani k dôvodom neschválenia rozpočtu.

Arcidiecézna charita plánovala postupne rozšíriť centrá aj do ďalších dekanátov a získavať aj ďalšie finančné prostriedka na to, aby boli tieto organizácie nezávislé.

Autor: mp

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972