Rekonštrukcia lávky, ktorá je uzatvorená od konca minulého roka, sa začala jej kratšou časťou. Aktuálne ju už zakrýva lešenie. Ak budú harmonogram stavebných prác dodržaný, chodci a cyklisti by ponad Obtokové rameno Váhu mohli začať prechádzať po lávke už na prelome septembra a októbra.

Pracovníci firmy Lumiza, ktorá vyhrala verejné obstarávanie na opravu lávky pri Krajinskom moste v hodnote 608-tisíc eur, minulý týždeň odstránili asfaltové panely a previezli ich na otrieskovanie a následné natieranie. V uplynulých dňoch postavili okolo kratšej časti lávky lešenie, z ktorého k nej majú lepší prístup.

„Na krátkej časti robíme maximum preto, aby sme dodržali termín v pôvodnom harmonograme, ktorý máme naplánovaný na koniec septembra, nato aby táto krátka časť bola uvedená do prevádzky, a aby sa peší a cyklisti v smere od Banky vedeli dostať cez Kolonádový most do centra mesta,“ citoval Ladislava Molčana, konateľa spoločnosti Lumiza, radničný web piestany.sk.

Rekonštrukcia lávky pri Krajinskom moste sa začala koncom júla. Podľa zmluvy majú byť stavebné práce ukončené do šiestich mesiacov. Radnica za ne zaplatí 608-tisíc eur, ale časť týchto nákladov uhradia majitelia sietí vedúcich pod lávkou. Podľa posledných oficiálne známych informácií prisľúbili Slovenský plynárenský priemysel a Slovak Telekom po 50-tisíc eur. Trnavská vodárenská spoločnosť by mala pomôcť sumou 200-tisíc eur.

Text: Martin Palkovič Foto: facebook.com/Lumiza

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972