Čarodejnice stavali máj a volili si Miss

1. mája 2012 Off Od

Naši predkovia verili, že počas noci z 30. apríla na 1. mája sa čarodejnice zlietajú na sabat. Rakovičania si už roky túto magickú noc pripomínajú recesiou. Čarodejnice sa tam stretli opäť. Nad obcou museli uzavrieť vzdušný priestor.

[singlepic id=28908 w=320 h=240 float=left]„Hneď po prílete poslednej čarodejky sa asi 50-členný húf bosoriek odobral za silného výskotu k stavaniu mája,“ popísala začiatok zrazu čarodejníc jeho organizátorka Jaga Krivohnátka Rafková. Máj stavali spolu s dobrovoľnými hasičmi, ktorí sa leteckej podpore veľmi tešili.

„Potom sa však venovali už len svojmu programu. Najskôr sme zvolili delegátku na zjazd, potom mala nastať voľba Miss čarodejnica, ale nakoľko výber bol veľmi ťažký, darček si odniesli všetky slečny a dámy,“ vysvetlila J. K. Rafková.

Nasledovala súťaž o najkrajšiu metlu a porota vybrala hneď päť víťaziek. „Vyvrcholením programu bolo zapálenie čarodejnice, po ktorom opäť pokračovali súťaže. Najmenšie čarodejky a čarodejníci museli dostať v labyrinte čarovnú loptičku do cieľa, staršie čarodejnice zasa hádali so zaviazanými očami korenia, ktoré používajú pri varení lektvarov, no a najstaršie čarodejnice ochutnávali a hádali čarodejnícke nápoje z dielne vedúceho pizzérie Jozefa Búša,“ dodala organizátorka a jemu aj Petrovi Glasnákovi a Andrejovi Lužákovi sa poďakovala za pomoc.

„Milé moje kolegyne, naše rady sa zväčšujú, nehanbite sa a na budúci rok i Vy prispejte svojou účasťou k zdarnému priebehu zjazdu,“ uzavrela Jaga Krivohnátka Rafková.

[nggallery id=1612]

Text: jkr/mp Foto: Janka Rafajdusová