Connect with us

Aktuality

Čaká vás pôrod? Pripravte sa naň na Tehotenskom kongrese

Published

on

V sobotu 23. septembra sa v piešťanskom hoteli Park Avenue uskutoční Tehotenský kongres. Je určený všetkým budúcim rodičom, ktorí majú záujem kvalitne sa pripraviť na pôrod. Pre tých rodičov, pre ktorých je pôrod dôležitý a chcú sa nechať poučiť fundovanými odborníkmi a chcú prežiť skvelý, iný deň v skvelej atmosfére, aká vie byť na kongresoch Miracle štúdia.

Prvý kongres sa uskutočnil v októbri 2013. Odvtedy sa opakoval už viac ako 20 krát. „Myslíme si, že predpôrodná príprava je veľmi dôležitá. Je veľmi veľa portálov, fóra, kde radia mamičky mamičkám a často krát sú tieto informácie absolútne nesprávne. Kongres, ktorý som skoncipovala pre vás, vám dá ucelené informácie, založené na odbornosti a praxi fundovaných ľudí – lekárov, sestričiek, terapeutov, lektorov. Sú empatickí, príjemní, nezavádzajú. Snažia sa vám zodpovedať pravdivo na každú otázku. Celodenná príprava vám dá základné informácie, ktoré potrebujete k pôrodu a prvé týždne s bábätkom. Naučí vás, kde a ako hľadať informácie, ktoré sú správne. Pomôžu vám a dajú veľa cenných rád, ktoré určite využijete, tak ako vyše 1200 spokojných rodičov pred vami. Každý z našich odborníkov má pre vás pripravenú zaujímavú prezentáciu, alebo prednášku. Tiež sa o vás postaráme, čo sa týka občerstvenia. Veľmi sa budeme tešiť, keď sa prihlásite a budeme vás môcť pripraviť na najkrajší zážitok vo vašom živote – narodenie bábätka,“ hovorí organizátorka Barbora Krchňavá Hanicová.

ČO VÁS ČAKÁ?
Prednášky a workshopy:
– pôrod
– dojčenie
– bonding
– aromaterapia
– ľahší pôrod
– nosenie, nosiče a šatky
– látkové plienky
– cvičenie a relaxácia v poslednom trimestry
– fytoterapia a homeopatia
– kúpanie, prebaľovanie a ošetrovanie bábätka
– cvičenie v tehotenstve a po pôrode
– výživa a pitný režim počas tehotenstva a dojčenia
– ako upokojiť bábätko
– baby masáže
…a ďalšie

Dôležité info:
KDE? HOTEL PARK AVENUE****
​KEDY? 23.9.2017 v čase 09:30-17:00
CENA? 89€/pár, 69€/mamina
(komplet prednášky a workshopy celý deň, zľava 50% na baby masáže, pitný režim celý deň, coffebreak, darčeky)

PRIHLÁŠKA:
https://www.studiomiracle.sk/tehotensky-kongres-turne-po-slovens

TEAM
cert. nezavislá laktač. poradkyňa Janka Michálková
certif. pôrod. asistentka Mgr.Mirka Bah
sestrička z novorodeneckého odd. Mgr.Zuzka Maksimčuk
certif. lektorka nosenia Mgr.Táňa Stránovská
certif. lektorka aromaterapie Monika Baťkova
fyzioterapeut a certif. lektorka Mgr.Barbora Krchňavá

PR

 

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články