Budova ON Semiconductor prešla rekonštrukciou

Budova ON Semiconductor prešla rekonštrukciou

14. apríla 2014 Off Od

Rekonštrukčné práce sa sústredili najmä na výmenu starej fasády, ktorej pôvod siahal k samotným počiatkom piešťanskej Tesly.

otvorenie on semi

Počas troch rokov trvania rekonštrukcie bola vymenená nielen celá fasáda hlavnej administratívnej budovy a priľahlej jedálne, ale pribudlo aj nové únikové schodisko, výťah, bola upravená oddychová zóna pre zamestnancov a urobili sa viaceré úpravy aj v interiéri budovy najmä vo vstupnej hale. Nová fasáda znamená šetrenie nemalých nákladov na vykurovanie, ako aj chladenie budovy v letných mesiacoch a poskytne omnoho príjemnejšie prostredie samotným zamestnancom, ktorých je tu 250.

REKLAMA

zverland-2-april

Slávnostné otvorenie novorekonštruovanej budovy ON Semiconductor Slovakia v Piešťanoch sa uskutočnilo 10. apríla. Na začiatkku riaditeľ spoločnosti Jozef Janiska  privítal zamestnancov a najmä predsedu predstavenstva Brenta Wilsona, primátora Piešťan Remo Ciccuta, ako aj ďalších hostí z úradu práce a stavebných firiem, ktoré sa na rekonštrukcii podieľali. „Uvedomujeme si, že sme dosiahli cieľ, ktorý nás zároveň zaväzuje, naplniť naše hlavné poslanie a tým je zabezpečenie vysokej kvality služieb pre externých aj interných zákazníkov,“ povedal pred prestrihnutím pásky riaditeľ spoločnosti.

ON Semiconductor je globálnym výrobcom polovodičových súčiastok. Spoločnosť má 20 000 zamestnancov na troch kontinentoch. Zatiaľ čo v Bratislave sa nachádza vývojové centrum integrovaných obvodov, v Piešťanoch sa poskytuje podpora európskym a americkým zákazníkom z automobilového, telekomunikačného a počítačového priemyslu. Firma tu pôsobí od roku 1999.

Text a foto: Tlačová správa/red