Majiteľom budovy bývalého bratislavského obchodného domu Prior sa stala pred časom firma Mirage Shoppping Center žilinského podnikateľa Georga Trabelssieho. Portál sme.sk teraz prišiel s informáciou, že s kúpou mu pomohli aj piešťanskí podnikatelia.

Podľa sme.sk kúpu objektu na Kamennom námestí od spoločnosti Tesco prefinancovávala úverovo Tatra Banka, ktorá získala na budovu záložné právo avšak žiadala aj ďalšie garancie. Tie má poskytnúť spoločnosť GTP Invest. 

Podľa obchodného registra sú jej spoločníkmi firmy GPR Invest z Piešťan a SIRS – Investment zo Žiliny. V SIRS – Investment je spoločníkom iba George Trabelssie s vkladom milión eur.

Spoločníkmi GPR Invest sú Piešťanci Milan Pobjecký a Dušan Guľáš, z ktorých každý vložil do firmy 500-tisíc eur. Obaja sú zakladateľmi a vlastníkmi spoločnosti Respect Slovakia, ktorá podniká v oblasti poistenia a je jednotkou na Slovensku čo sa týka upísaného  poistného, poistením chráneného majetku a počtu klientov v oblasti poistenia priemyselných a podnikateľských rizík na Slovensku.

Bývalý obchodný dom Prior na Kamennom námestí v Bratislave bol postavený v  60. rokoch minulého storočia. Podľa odborníkov je typickým príkladom riešenia nadčasovej architektúry s koncepciou hľadania dobrých a bezkolíznych urbanistických vzťahov peších trás a cestnej dopravy. Jeho autorom je architekt I. Matušík.

 -th- Autor foto: Xpucmo – Vlastné dielo, CC BY-SA 3.0 Zdroj: sme.sk, sk.wikipedia.org

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972