Aktuality

Bomby v Auparku nahlásil chlapec

By 27. februára 20127 marca, 2012No Comments

Detská nerozvážnosť zamestnala na niekoľko hodín políciu v troch slovenských mestách. Evakuáciu nákupných centier Aupark, medzi nimi aj toho v Piešťanoch, spôsobil 24. februára chlapčenský hlas.

[singlepic id=26442 w=320 h=240 float=right]Tri nálože uložené v priestoroch Auparku nahlásil anonym na políciu v Košiciach o 15.51 h. Už o 10 minút začali v tamojšom nákupnom centre s evakuáciou a prehliadkou všetkých priestorov. Krajské policajné riaditeľstvo v Košiciach informovalo aj políciu v Piešťanoch a v Žiline.

„Chlapčenský  hlas nahlásil na tiesňovú linku, že v Auparku sú uložené tri bomby. Nešpecifikoval, o ktorý Aupark na Slovensku ide. Z toho dôvodu bola vykonaná evakuáciu aj obchodného centra v Piešťanoch a polícia následne urobila pyrotechnickú prehliadku  priestorov prostredníctvom pyrotechnikov a za pomoci špeciálne cvičeného psa na vyhľadávanie výbušnín,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

[singlepic id=26437 w=320 h=240 float=right]Evakuácia sa v Piešťanoch začala o 17.15 h. V tom čase bolo v nákupnom centre asi tisíc nakupujúcich. Čakalo sa na psovoda a psa z Trenčína. Podľa Martiny Kredatusovej sa práve ten nachádzal najbližšie k miestu výkonu služby.

„Vrámci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave máme troch špeciálne cvičených psov na vyhľadávanie výbušnín, pričom tento počet považujeme za dostatočný,“ dodala hovorkyňa. Do akcie bolo zapojených 20 príslušníkov poriadkovej a kriminálnej polície. Keďže v nákupnom centre bomby nenašli, o 19.40 ho opäť sprístupnili. Najmä zamestnanci a ľudia, ktorí mali v Auparku autá strávili tento čas vonku pred budovou.

„Za pomoci polície a hasičského a záchranného zboru sme zvládli vo všetkých troch Auparkoch evakuáciu bez problémov a bez zranení. Polícia tento prípad vyšetruje ako prečin šírenia poplašnej správy, za ktorý hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ konštatovala hovorkyňa Auparku Mária Juritková.

[nggallery id=1472]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972