Aktuality

Blízko Námestia SNP má vyrásť polyfunkčný dom

By 30. júla 2013No Comments

Na nezastavanom pozemku na rohu Kukučínovej a Kollárovej ulice chce banskobystrická firma postaviť päťpodlažnú budovu. Majú v nej byť bytové a obchodné priestory aj miesta na parkovanie.

[singlepic id=45418 w=520 h=340 float=center]

Projekt dostal názov Mercury. Má zaplniť voľnú parcelu oproti mestskému úradu, na ktorej je trávnik a zopár stromov. Informáciu zverejnil etrend.sk.

Za projektom stojí spoločnosť I.K.M. Reality – Staving Banská Bystrica, ktorá stavia vo viacerých slovenských mestách. V Piešťanoch plánuje aj nadstavbu bytovky na Vajanského ulici.

Podľa informácií z web stránky tohto  projektu mala výstavba polyfunkčného domu na rohu Kukučínovej a Kollárovej začať v marci tohto roku, ale stavebný úrad vydal rozhodnutie o umiestnení stavby až minulý týždeň. Realizáciu zrejme posunie aj archeologický výskum, ktorý požadujú pamiatkári.

Vstup do obchodných priestorov nového polyfunkčného domu bude z Kukučínovej ulice. Do bytovej časti sa má vchádzať z Kollárovej. Tam je projektovaný aj vjazd pre autá, pre ktoré vytvoria spolu 18 parkovacích miest. Spolu tam má byť 14 bytov, tie na najvyššom poschodí budú mať aj terasy orientované na západ a juh.

SAMSUNG

(red) Vizualizácia: I.K.M. Reality – Staving

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972