Connect with us

Aktuality

Blíži sa svetový deň vody – vyšetria vám ju zadarmo

Published

on

Svetový deň vody sa oslavuje každoročne 22. marca. V tomto roku má motto „Voda a udržateľný rozvoj“ a mal by byť oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si pripomína celý svet. Voda je najbežnejšia kvapalina, nevyhnutná pre život ľudí, zvierat a rastlín. Túto čistú, bezfarebnú kvapalinu pozná dôverne každý z nás. Zatiaľ ešte stále považujeme vodu za samozrejmosť a jej dôležitosť vieme oceniť len málokedy.

TH_20101113_0538w

Až 97,4 % svetovej vody predstavuje slaná voda oceánov a morí a iba zvyšných 2,6 % predstavuje pitnú vodu, ktorá musí postačovať pre 7 miliárd ľudí na Zemi. Spotreba vody každý rok stúpa. Postupne sa tak zvyšuje jej nedostatok, čo súvisí aj so zmenou klimatických pomerov na Zemi. Vo vyspelom svete človek denne spotrebuje okolo 160 a viac litrov vody na konzumáciu a hygienu. Vysoká spotreba vody súvisí aj s jej priemyselným a energetickým využitím a taktiež s využitím v bežných domácnostiach – používanie klimatizácie, spŕch, práčok a umývačiek riadu.

Advertisement
Hello GPT

SL[1]

Pri príležitosti svetového dňa vody organizuje Skúšobné laboratórium Trnavskej vodárenskej spoločnosti pre verejnosť bezplatné vyšetrenie vody z individuálnych súkromných vodných zdrojov  na obsah dusičnanov. Vzorky je možné priniesť do Skúšobného laboratória TAVOS, Bratislavská cesta 3588, Piešťany (areál čistiarne odpadových vôd) medzi 7:00 a 12:00 h vo štvrtok 19. marca 2015. Požadovaný objem vzorky je 0,2 – 0,5 litra v čistej sklenenej nádobe naplnenej vzorkou vody po okraj.  Pred samotným odberom vzorky je potrebné odpustiť dostatočný objem vody a až následne naplniť vzorkovaciu nádobu.

V prípade záujmu bude pre verejnosť vo štvrtok 19. marca 2015 v časoch 08.00 hod a 10.00 hod. organizovaná prehliadka objektov a zariadení čistiarne odpadových vôd Piešťany.

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: www.tavos.sk

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články