Ďalší ročník populárnej celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli sa nezadržateľne blíži, registrácia tímov sa rozbehla 1. marca. Minulý ročník prekonal doterajšie rekordy, dohromady sa zapojilo 1730 tímov a 5635 cyklistov a organizátori dúfajú, že sa počty účastníkov zvýšia i tentokrát. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, ktorá na projekte spolupracuje s viacerými partnermi. Naša samospráva aktuálne nie je zaregistrovaná, ale podľa vyjadrenia hovorkyne Mesta Piešťany Evy Bereczovej sa do projektu určite zapojí aj tento rok. Hneď ako sa objaví v zozname, budú môcť zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií prihlásiť svoje 2 až 4-členné tímy.

do práce

„Jedným zo základných motívov tohtoročnej kampane je motivácia zamestnávateľov pre vytváranie vhodných podmienok pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a pomáhajú tak spoluvytvárať kvalitnejší život v našich mestách. Samozrejmosť, akou sú cyklostojany, sprchy, prezliekárne by mali byť štandardnou súčasťou každej slušnej firmy a verejnej inštitúcie. Prípadná ďalšia motivácia zo sociálneho fondu pre tých, ktorí sa rozhodnú nechať auto doma bude nepochybne vítaná a ocenená všetkými priaznivcami dvoch kolies,“ uvádza Peter Klučka, Národný cyklokoordinátor.

Hlavnou motiváciou by podľa organizátorov mal byť dobrý pocit účastníkov z toho, že urobia niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, takže na cyklistov čakajú aj hodnotné ceny. Medzi cenami je napríklad 7 mestských bicyklov DEMA MADELINE STANDARD a DEMA MADELINE STYLE vo viacerých farebných prevedeniach, značkový elektrický bicykel Lectron Voyager RSX prípadne Lectron Altezza RS, pobyt pre dve osoby v hoteli Kráľova studňa na dve noci, s plnou penziou a voľným vstupom do sauny a zapožičanie dvoch horských bicyklov. Slovenská pošta prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu zdarma.

cyklo

-lt/Zdroj: Do práce na bicykli, Mesto Piešťany/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972