V nedeľu 5. marca bolo na Ahoji opäť rušno. Po zimnej prestávke odštartovali sezónu zjazdári v bikeparku. Kým oni naplno využívali trate v lesnatej časti, nadšenci trávového lyžovania po prvý raz spustili horný vlek.

V prvý deň sezóny si prišlo zajazdiť a zaskákať 25 zjazdárov z Piešťan a okolia, z Bratislavy, Hlohovca, Považskej Bystrice aj z Liptovského Mikuláša. „Boli sme veľmi radi, keďže na Ahoji bol spustený prvý vlek na Slovensku. Počasie a trate boli super a naplno sme si užívali nedeľňajšie jazdenie. Stretli sme sa vo väčšom počte ako inokedy; bolo vidieť, že sa už cyklisti nevedia dočkať jazdenia po dlhej zime,“ povedal úspešný piešťanský zjazdár Filip Zeman. Mini bikepark funguje vďaka desiatke nadšencov a podpore obce Banka.

V nedeľu prešiel zaťažkávacou skúškou aj horný vlek. Ešte v októbri minulého roka ho presunuli rodičia trávových lyžiarov a podporovatelia z ľavej strany svahu na pravú a súčasne ho predĺžili. „Hlavný dôvod preloženia vleku bol, aby sa otvorila zjazdovka, aby zostala širšia. Prispeje to k jednoduchšej údržbe svahu. Nemenej dôležitý prínos je bezpečnosť. V prípade, ak vlek zasahuje do svahu, môže sa stať, že lyžiar narazí do stĺpu,“ povedal pre pnky.sk správca lyžiarskeho strediska Martin Jánoška, ktorý práce vo voľnom čase koordinuje.

Vďaka zakúpenému vleku rovnakého typu bolo možné horný vlek predĺžiť o 105 metrov. „Vlek má teraz 365 metrov a vedie až do údolia. Pri týchto podmienkach sa na Ahoji budú dať zorganizovať aj preteky dospelých v lyžovaní na tráve,” dodal Martin Jánoška. V najbližších týždňoch čaká horný vlek dolaďovanie a posledné úpravy pred začiatkom letnej sezóny.

https://www.youtube.com/watch?v=XUN-LveeYjU&feature=youtu.be

-text a foto: vv, video: AHOJ GrasSki-Bike park; vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972