Cyklostanovisko, ktoré piešťanská samospráva vyhrala v celonárodnej kampani Do práce na bicykli, nájdu cyklisti od štvrtka 22. októbra pred železničnou stanicou.

Piešťany sa do súťaže podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku, Do práce na bicykli 2020, zapájajú od jej vzniku. V tomto roku, keď sa súťažilo v septembri, to bolo už po siedmykrát.

V tejto sa Piešťanom podarilo vyhrať kompletné cyklostojiská so stojanmi a verejnou cyklopumpou, ktoré do súťaže venovala Slovenská sporiteľňa, partner kampane DPNB.

Cyklostojany na 10 bicyklov doplnené o verejnú cyklopumpu vrátane inštalácie zamierili do miest, ktorým sa podarilo splniť základnú podmienku účasti aspoň 100 obyvateľov registrovaných v kampani, a zároveň sa na nich usmialo šťastie v žrebovaní.

Za nové cyklostojany, ktoré sú namontované v predstaničnom priestore, môžeme vďačiť hlavne ľuďom, ktorí sa do celonárodnej súťaže za Piešťany prihlásili a vytvorili 32 tímov. Na bicykloch do práce najazdili 12 579 kilometrov a v rámci najazdených kilometrov mesto Piešťany skončilo na 17. mieste spomedzi 85 zapojených samospráv.

Zdroj: piestany.sk

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972