Bezplatné testovanie v Piešťanoch zabezpečia hasiči v priestoroch MsKS

Bezplatné testovanie v Piešťanoch zabezpečia hasiči v priestoroch MsKS

9. novembra 2020 Off Od PNKYSK

Okrem Národného ústavu reumatických chorôb budú v piešťanskom okrese zabezpečovať vyšetrenie na ochorenie covid-19 aj hasiči. Od pondelka 9. novembra sú teda v kúpeľnom mieste dve odberné miesta.

Hasičský a záchranný zbor začal s prevádzkou odberných miest, kde budú hasičskí záchranári robiť testy na počkanie a bezplatne. Ľudia, ktorí ich absolvujú, dostanú certifikát. Ten je potrebný napríklad pri ceste do „červených“ regiónov, teda do tých okresov, kde cez víkend prebehlo celoplošné testovanie.

„Odberné miesta budú prevažne na hasičských staniciach okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru, odbery budú vykonávať hasičskí záchranári, ktorí majú s testovaním bohaté skúsenosti,“ informovalo dnes ministerstvo vnútra s tým, že takéto odberné miesto bude aj v Piešťanoch.

AKTUALIZOVANÉ 10. novembra o 9.30 h: Záujemcovia o testovanie ho nájdu v priestoroch hasičskej stanice na Dopravnej ulici. Záujemcovia o testovanie ho nájdu v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Piešťany na Ulici A. Dubčeka 27. Vyšetrenia tam budú prebiehať každý deň od 12.00 do 20.00 h až do odvolania.

O zmene miesta v utorok 10. novemembra informovala radnica: Keďže testovanie v priestoroch hasičskej stanice nie je vhodné, preto na základe spolupráce Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch, Mesta Piešťany a Okresného úradu Piešťany bolo určené za testovacie miesto v MsKS. Okresný úrad na toto testovanie zabezpečil administratívnych pracovníkov.“

Ďalším odberným miestom pre bezplatné testovanie na ochorenie covid-19 je v Piešťanoch Národný ústav reumatických chorôb (Nábrežie I. Krasku č . 4). Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že vyšetrenia tam budú robiť v čase od 10.00 do 13.00 h.

Text: Martin Palkovič Foto: Prezídium HaZZ