Bežkársku sezónu na Javorine ukončili, je čas presadnúť na bicykle

Bežkársku sezónu na Javorine ukončili, je čas presadnúť na bicykle

12. marca 2018 Off Od PNky.sk

Druhý marcový víkend skončila bežkárska sezóna na Veľkej Javorine. Na bežky sa v skončenej sezóne dalo ísť už 1. decembra a sneh s pár výpadkami vydržal skoro tri mesiace. Priaznivci bežeckého lyžovania si tak mohli užiť pomerne dlhé obdobie trate pod patronátom OZ Kopanice v pohybe, ktorých časť bola udržiavaná rolbou.

Na moravskej strane za hranicou to ešte v sobotu 10. marca vyzeralo takto nádherne. Foto: Kopanice v pohybe

V sobotu 10. marca si užili bielu respektíve už sivú stopu z Hlaviny na Kubíkov vrch poslední bežkári. Upravovaná stopa prehrala súboj s jarným slnkom a tam kde sa dalo prejsť na lyžiach cestou tam, po ceste naspäť už boli niektoré miesta len s asfaltom. Vďaku za starostlivosť a informácie vyjadrilo na FB stránke Kopanice v pohybe množstvo spokojných nadšencov bežiek. Od začiatku decembra boli rolbou upravované trate z Novej Lehoty na Javorinu, Javorina – Kamenná bouda, hrebeň z Javoriny na Kubíkov vrch a cesta Kubíkov vrch – Prídolie.

Po roztopení snehu sa už môžu tešiť milovníci bicyklov. Uzavretá vojenská cesta je lákadlom aj pre tento druh trávenia voľného času a tak neváhajte stráviť príjemne hoci aj nadchádzajúci víkend.

-th- Zdroj: FB Kopanice v pohybe, www.myjava.sk