Connect with us

Aktuality

Bežkárska sezóna zahájená v Bielych Karpatoch i Považskom Inovci

Published

on

V kopaničiarskom regióne realizovali v rokoch 2011-12 projekt Načo chodiť pešky, keď môžu byť bežky. V lokalite Veľkej Javoriny, Starej Turej a Myjavy boli vyznačené viaceré bežkárske trate. Časť z nich je udržiavaná rolbou a tak si môžete užiť naozaj kvalitné bežecké lyžovanie. Bežkársku sezónu v regióne zahájili v piatok 1. decembra.

Od začiatku decembra sú rolbou upravené trate  z Novej Lhoty na Javorinu, zjazdovku na Javorine, trasa Javorina – Kamenná bouda, hrebeň z Javoriny na Kubíkov vrch a cestu Kubíkov vrch – Prídolie.

Advertisement
Hello GPT

V lokalite dosahuje výška snehovej pokrývky približne 30 cm, pričom túto noc rozmočený podklad primrzol. Podľa predpovede počasia by mohol začiatkom týždňa ešte ďalší sneh pripadnúť, čo dáva predpoklad pre výbornú „bežkovačku“. Ak si ju, ale chcete užiť, mali by ste to stihnúť do piatku 8. decembra, na kedy meteorológovia predpovedajú výrazné oteplenie.

Po Prídolie je cesta prejazdná, ale neupravená.Cesta na Hlavinu je odhrnutá, ale parkovisko odhrnuté len pre pár áut.

Advertisement
Hello GPT

Ak nemáte chuť, alebo čas ísť na Veľkú Javorinu, bežecká stopa je prerazená aj z Havrana ja Striebornicu, pričom cez víkend určite vzniknú aj ďalšie.

-th- Zdroj a foto: FB Kopanice v pohybe

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články