Kvôli úteku väzňa Ľubomíra Behana z leopoldovskej väznice prišli o prácu traja dlhoroční dozorcovia. Podľa medializovaných informácií mali väzňa strážiť, no v čase jeho úteku neboli na svojich miestach. Dnes navštívila leopoldovskú väznicu aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Ako uviedol portál aktuality.sk: „Podania príslušníkov sú sporné,“ informoval šéf Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan. Dodal, že ani jeden z nich nevedel preukázať, že bol tam, kde mal byť a preto je jasné, že na mieste neboli.

Stránka  www.trnavskyhlas.sk píše, že v  rámci prešetrovania príčin úteku odsúdeného preverila postup príslušníkov ústavu komisia. Po vyhodnotení kamerových záznamov a výpovedí zainteresovaných boli dozorcovia prepustení za hrubé porušenie služobnej povinnosti.

Z nadriadených nebude potrestaný nikto, pretože podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej nešlo v tomto prípade o systémovú chybu, ale zlyhanie jednotlivcov. ,,Práca príslušníkov zboru je nepochybne náročná. To samo o sebe ale nemôže byť ospravedlnením takýchto vážnych zlyhaní. Je potrebné sa seriózne venovať nie len pochybeniam príslušníkov, ale aj systémovým podmienkam zabezpečenia a personálneho vybavenia zboru“, uviedla ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Komisia.

Dozorcovia budú okrem straty práce vystavení aj policajnému vyšetrovaniu z prečinu marenia úlohy verejným činiteľom a porušovania povinnosti strážnej služby. V prípade uznania viny súdom môžu dokonca bývalí príslušníci zboru justičnej a väzenskej stráže skončiť aj vo väzení.

Bez názvuĽubomír Behan utiekol z Leopoldova  2. júna, hľadajú ho policajti v rámci celého schengenského priestoru.

Zdroj: www.trnavskyhlas.sk, www.aktuality.sk, ilustr. foto: archív

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972