Stredoveký hrad Beckov bude od piatka 8. mája 2020 znovu sprístupnený. Vzhľadom na aktuálnu situáciu aj tu treba dodržiavať prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Návštevníkov bude na nádvorí vítať najnovšia atrakcia – drevený drak Blundus.

Ako uviedol výkonný riaditeľ záujmového združenia právnických osôb Hrad Beckov Peter Pastier, k otvoreniu hradu pre verejnosť pristúpili na základe uvoľňovania opatrení, ktoré v pondelok 5. mája predstavila vláda Slovenskej republiky.

„Brány tejto národnej kultúrnej pamiatky budú pre verejnosť otvorené každý deň od 9:00 do 18:00. Vstupné počas najbližšieho víkendu (8.-10.5.) bude sezónne, následne počas pracovných dní bežné. Turisti budú mať k dispozícii bufet, suveníry a vinotéku od Ovocinára Hrehora zo Skalice. Na malých aj veľkých návštevníkov sa teší nový drak Blundus.“

Dreveného 6,5 metra dlhého, a takmer tonu vážiaceho draka ešte vo februári tohto roku dopravili k studni na hradné nádvorie žeriavom. Jeho autorom je rezbár Ladislav Ťažký z Borše.

Na dolnom nádvorí návštevníci nájdu obliehacie stroje – katapulty a jedinečné kováčske rekordy. V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade. V hradnej kaplnke môžu obdivovať repliku Beckovskej madony. Na hornom hrade býva obvykle počas víkendov k dispozícii dobová lukostreľnica.

Hrad Beckov ako vonkajšia turistická atrakcia spadá do 2. fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s novým koronavírusom. Vzhľadom na aktuálnu situáciu však budú pre návštevníkov platiť prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia a expozície v priestoroch dolného nádvoria sú uzavreté.

Zdroj: Tlačová správa Hrad Beckov

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972