Študenti piešťanskej Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera môžu zapísať stredu 9. marca do školskej kroniky hrubými písmenami. Mladí baristi v dvoch súťažiach, ktoré sa konali v tento deň, dosiahli top výsledky. Šimon Janík sa stal majstrom Slovenska. Terka Valjentová a Miška Krajčovičová uspeli na Slovak Barista Cupe, kde získali prvé dve miesta.

Majstrovstvá Slovenska Barista Junior 2016 na pôde SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch organizovala „Škola Baristu“ v spolupráci so „Školou Barmana“. Zúčastnilo sa jej 16 súťažiacich a študent piešťanskej „hotelky“ Šimon Janík bol podľa poroty najlepší.

academy barista 2academy barista 21Slovak Barista Cup, organizovaný Academy of Coffe, sa konal tento raz v Bardejove. Piešťanské farby hájili Terka Valjentová a Miška Krajčovičová.  Miška získala cenu za Najlepšiu techniku pri práci a 2. miesto v celkovom hodnotení.  Terka si vybojovala cenu za Najlepší miešaný nápoj a v celkovej konkurencii 17 baristov získala prvenstvo.

hotelka barista1academy baristaacademy barista1
Z úspechu svojich študentov sa tešil na sociálnej sieti aj riaditeľ školy Ladislav Blaškovič: „Úžasný úspech, som veľmi hrdý a ďakujem Milanovi Elčíkovi za perfektnú prípravu a motiváciu všetkých hotelákov baristov! Podpora z mojej strany pre Academic Barista bude ešte silnejšia!“

Academic Barista je projektom študentov a absolventov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera. Jeho cieľom je vzdelávať formou prednášok, cuppingov, tréningov, ale tiež menších akcií, ktoré sa momentálne konajú predovšetkým na pôde Hotelovej akadémie Ľ. Wintera v Piešťanoch.

-th- Foto: FB Academic Barista 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972