V piatok 18. augusta o jednej popoludní sa v bananskej zákrute stala tento rok v poradí 21. kolízia. Podľa svedkov vodič nákladiaku jazdiaci v smere od Moravian nad Váhom zišiel na krajnicu, kde ho ťažký náklad v podobe dvoch kontajnerov s odpadom prevážil a skončil na streche v roli. Vodič vyviazol z hrozivo vyzerajúcej nehody bez zranení.

Mužovi sa podarilo vyliezť z nákladiaku cez okno spolujazdca. „Po príchode na miesto udalosti sme zistili, že ide o prevrátený kamión – ťahač s návesom. Vodič bol jediným pasažierom, pri nehode sa nezranil. Z vozidla unikali kvapaliny, konkrétne išlo o 60 litrov hydraulického oleja, ktorý sme prečerpali a následne odovzdali majiteľovi na likvidáciu,“ povedal pre pnky.sk veliteľ zásahu Daniel Valkovič. Na mieste zasahovali dve posádky piešťanských hasičov a polícia.

Svedkovia na mieste nehody vyvrátili, že by vodič jazdil neprimerane rýchlo. Majiteľ nákladiaku po dohode so Slovenskou inšpekciou životného prostredia odstráni škody na vlastné náklady. V týchto chvíľach (15.40 hod., pozn. red.) vyťahujú dve odťahové služby nákladiak z role.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972