Po stretnutí s dobrovoľníkmi v Kultúrnom dome obce Banka sa prezidentka Zuzana Čaputová zastavila aj v miestnych potravinách. Cieľom jej dnešnej cesty po Slovensku bolo poďakovať sa ľuďom, ktorí pomáhali bojovať s koronakrízou.

Počas mimoriadnej situácie boli v prvej línii aj predavačky v potravinách a drogériách. Práve ich prácu si dnes uctila prezidenta Zuzana Čaputová, ktorá sa neplánovane zastavila v predajni Coop Jednota v obci Banka. Aby dodržala pravidlá, postavila sa za ženu, ktorá kvôli platným opatreniam Úradu verejného zdravotníctva SR čakala pred dverami.

Prezidentka si preto pred potravinami tiež chvíľu postála a až potom osobne poďakovala predavačkám v predajni. Podobné zastávky dnes mala aj v ďalších regiónoch, prekvapila tak personál čerpacej stanice alebo zamestnancov pekárne.

O návšteve Zuzany Čaputovej v obci Banka sa viac dočítate na zpiešťan.sk.

Pred návštevou obce Banka si Zuzana Čaputová pozrela výrobu 3D štítov v Trnave, navštívila Fakultnú nemocnicu, kde poďakovala lekárom a záchranárom pracujúcim v kontrolnom hygienickom stane a potom zavítala do Domova sociálnych služieb Harmónia v Hlohovci. Z Banky smerovala do obce Slepčany, aby poďakovala učiteľom a technikovi, ktorí zabezpečujú online výučbu. Jej poslednou zastávkou bol Žiar nad Hronom, kde sa stretla s terénnymi pracovníkmi v rómskej osade.

Pozrite si fotografie, ktorých autorom je Róbert Fritz:

Text: Martin Palkovič Foto: Róbert Fritz

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972