Praskajúce a padajúce stromy v Dominovej aleji na Banke poškodili už tento rok štyri autá – prvé si to odnieslo 19. apríla, ďalšie tri v stredu 28. júna. V oboch prípadoch stihli okoloidúci uskočiť a dreviny, našťastie, napáchali len materiálne školy. Po viacnásobných urgenciách zo strany starostky obce, obyvateľov i vďaka medializácii vyslali kúpele v piatok 30. júna na Banku arboristov.

Piešťanské kúpele tvrdia, že stromy pravidelne kontrolujú a ošetrujú, no podľa obyvateľov sem arboristi nezavítali viac ako rok. V odpovedi na urgencie starostky obce Tatiany Julinyovej uvádzajú ako termín ukončenia prác 30. jún.

V piatok 30. júna dopoludnia prišli dvaja arboristi, ktorí stihli s pomocou motorovej aj ručnej píly orezať jeden z piatich topoľov, na ostatné údajne potrebujú vysokozdvižnú plošinu. Keďže tento rizikový stav pretrváva dlhé roky, predovšetkým obyvatelia bytoviek sú nespokojní a takéto riešenie na poslednú chvíľu zďaleka nepokladajú za dostačujúce. S majiteľmi pozemkov, na ktorých sú topole – Slovenské liečebné kúpele Piešťany a Opera Piešťany, sa podľa starostky komunikuje veľmi ťažko. Spoločnosť Opera Piešťany je navyše v reštrukturalizácii.

-red, reprofoto: Bananský hlásnik-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972