V piatok 16. februára krátko po 16. hodine sa v obci Banka stala nehoda. Hoci k zrážke dvoch áut došlo neďaleko povestnej ostrej zákruty, tentokrát na vine nebola. Nehoda si vyžiadala zásah hasičov, záchranárov, polície i odťahovej služby. Pre odpratávanie následkov nehody bol neprejazdný jeden jazdný pruh.

https://www.facebook.com/obecbanka/videos/1704732156258573/

Posádka z Moravian nad Váhom smerovala od centra obce k zákrute. Z dosiaľ nezistených príčin nabúral Ford v plnej rýchlosti do zaparkovanej Mazdy, ktorá patrí miestnym. Náraz odstavené vozidlo posunul asi o pätnásť metrov a napokon nabehlo na naukladané drevené polená. Svedkovia sa vyjadrili, že vinník nehody zaručene nešiel predpísanou rýchlosťou, svedčí o tom aj kompletne zdemolované auto. Podľa majiteľa je súce do šrotu.

„Vo vozidle Ford sa nachádzali dve osoby, jedna sa zranila a odviezla ju záchranná zdravotná služba. Vykonali sme protipožiarne opatrenia a posypali sme vytečené prevádzkové kvapaliny,“ uviedol na mieste veliteľ zásahu Martin Piškula. Ženu, ktorá sa sťažovala na bolesť ruky, previezli do piešťanskej nemocnice. Hasiči vyprostili vrak z trávnika pomocou navijaka a pomohli s jeho naložením na vozidlo odťahovej služby.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972