Zástupca organizátora balónovej megafiesty, ktorá sa mala konať na piešťanskom letisku začiatkom septembra, dôvody jej zrušenia bližšie nešpecifikoval. Pre PNky však povedal, že v Piešťanoch ju už robiť nebude.

Zároveň poprel, že by za zrušením boli problémy s programom, ktoré sa objavili ako špekulácie v komentároch na facebooku. „To nie je pravda, mali sme nahlásených viac ako päťdesiat balónov, z toho dvanásť špeciálnych tvarov, program dohodnutý s ministerstvom obrany a letového riaditeľa mal dokonca robiť rytier holandskej kráľovskej rodiny,“ vysvetľoval organizátor Silvio Veselský. Spoločnosť, ktorá organizuje balónovú fiestu, mala podľa neho vypracované a nachystané na schválenie Dopravným úradom SR aj všetky potrebné projekty. „Sme skúsení organizátori, v máji sme pripravili Letecký deň na letisku v Dubovej s obrovskou návštevnosťou,“ pokračoval Silvio Veselský. Na záver dodal, že hoci podujatie na našom letisku bolo minulý rok vydarené, z technických príčin sa rozhodol konanie akcie v tomto roku zrušiť a do budúcna ju presunúť na letisko v Dubovej (neďaleko Bratislavy), ktorého je spolumajiteľom. Viac sa k príčinám odvolania podujatia vyjadrovať nechcel.

mg_8021[1]

Riaditeľ piešťanského letiska František Varga nám k zrušeniu megafiesty  povedal iba toľko, že s organizátorom komunikovali a zaslali mu zoznam povolení a technických požiadaviek, ktoré má doložiť. „Nakoniec sme ale dostali len e-mail, v ktorom nám oznámili, že z technických príčin sa podujatie ruší,“ dodal.

Podľa stanoviska hovorcu Mestského úradu v Piešťanoch Tibora Hlobeňa, mesto vyjadrilo ľútosť nad zrušením balónovej megafiesty na piešťanskom letisku, pretože minuloročná akcia prilákala do Piešťan tisícky návštevníkov. „Oznámenie o zrušení doručili Predstavenstvu Letiska Piešťany, a.s. organizátori podujatia. Detailné zdôvodnenie ich rozhodnutia Mesto Piešťany nemá k dispozícii, podľa Predstavenstva Letiska Piešťany, a. s., podujatie nemal organizátor dostatočne zabezpečené podľa požadovaných kritérií,“ napísal Tibor Hlobeň.

(ad)

REKLAMA
MONKEY

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972