Dátum štartu dobrodružnej cesty je stanovený na 16. augusta. Dovtedy sa partia kamarátov z Červeníka a Bučian musí rozhodnúť, či sa na bicykloch s jedným prevodom vydajú na Balkán alebo prejdú okolo Slovenska.

„Po troch rokoch vyberáme bicykle zo šopy a pripravujeme sa na nové dobrodružstvo. Tak ako pri posledných dvoch projektoch, aj tentokrát to chceme natočiť, nafotiť a spraviť z toho ďalší parádny film,“ hovoria členovia tímu Liberta tour, ktorí spustili crowdfundingovú kampaň.

Stále nie je jasné, ktorým smerom v nedeľu 16. augusta z Červeníka vyrazia.

„Konečné rozhodnutie padne v najbližších dňoch, ale podľa situácie v krajinách, cez ktoré sme chceli prechádzať – Srbsko, Bosna – ktoré sú teraz na tom kovidovo nie úplne najlepšie (pre turizmus sú úplne zatvorené), by bolo asi naivné očakávať radikálne zlepšenie do 16. augusta, kedy vyrážame. Sme trošku smutní, ale také je cestovanie,“ napísali dnes na facebooku.

Balkánska trasa vedie cez Maďarsko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, Čiernu Horu, Albánsko a Macedónsko až do Grécka. Jej odhadovaná dĺžka je 1 200 km a budú na ňu potrebovať približne dva týždne.

V prípade, že budú hranice kvôli epidemiologickej situácii zatvorené, prebicyklujú celé Slovensko.

Na známe bicykle z Továrne detských vozidiel v Liberci si títo cestovatelia sadnú po dlhšej pauze, ale za sebou už majú výlet k Jadranskému moru aj cestu cez Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko do ukrajinskej Odesy.

-red-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972